Mining Talents – Kortárssegítő képzés Kőbányán

Egyesületünk 2015. március 20-22. között kortárssegítő tábort szervezett Arlóra.

A képzés célját így fogalmaztuk meg: Az ifjúsági önkéntes munka és kortárssegítés koordinálása és segítése megfelelő szakmai ismeretek és hasznos tudás átadásával.

A hétvége témái a következők voltak:

• Az ifjúság, az ifjúságkutatás
  • Iskolai Közösségi Szolgálat
  • A részvétel fogalma, fajtái, lehetőségei formái a helyileg

A három nap során foglalkoztunk a legfrissebb ifjúságkutatással, összehasonlítottuk az önkéntességet és az iskolai közösségi szolgálatot valamint megvizsgáltuk a téma jogi hátterét is.

A program a Nemzeti Család- és Szociálpolitikai Intézet és a Gyermek és Ifjúsági Alap támogatásával valósult meg.

A galéria az alábbi linken érhető el:

A képzés célja: Az ifjúsági önkéntes munka és kortárssegítés koordinálása és segítése megfelelő szakmai ismeretek és hasznos tudás átadásával.

Közzétette: Radar Ifjúsági Információs és Tanácsadó Iroda – 2015. március 31., kedd

Beszámoló hamarosan. 🙂